Vánoční dárek dětem z Domina

Jako každým rokem, těsně před Vánoci, jsme navštívili dětský domov Domino v Plzni, Skvrňanech, s nímž naší odborovou organizaci pojí nejen letité sponzorství, ale už i pevné přátelství. Takže na letošní návštěvu jsme se netěšili jen z toho, možná trochu, materiálního důvodu, ale zejména na setkání s přáteli z vedení domova a dětmi, zde vyrůstajícími.


Tajemníka OOBS při MŘP Plzeň v pátek 15. prosince tentokrát posílila členka výboru Petra Vrátná. A svého premiérového předvánočního setkání v Dominu se zhostila přímo excelentně ! Vzala s sebou obrovskou krabici různých ´plyšáků´po svých dětech, za což se nám hned v úvodu od paní ředitelky Mgr. Nadi Erbové a její zástupkyně Bc. Dagmar Frouzové dostalo srdečného poděkování.


Při kávě a výborném vánočním cukroví jsme poté strávili příjemnou hodinku. Během ní jsme se dozvěděli, že ze současných 48 svěřenců domova jich 7 studuje různé druhy středních škol a v roce příštím budou dokonce dva skládat závěrečné vysokoškolské zkoušky. Na paní ředitelce i její zástupkyni byla na tyto úspěchy Domina patrná upřímná hrdost. Také jsou oprávněně pyšní na skutečnost, že se jim daří úspěšně umisťovat ta nejmenší děcka do pěstounské nebo tzv. hostitelské péče. Těší je pozitivní zpětná vazba, která se jim z toho dostává. S Petrou jsme se dozvěděli i zajímavé zkušenosti s výchovou dvou sluchově postižených svěřenců nebo s povolováním prodloužených pobytů dětí v původní rodině.

Částku 15.000,- Kč, každoročně věnovanou plzeňskými policejními odboráři, využijí zejm. ke zlepšení PC vybavení svých studentů, každoročně kvapem se zdražujícího. Také náš dar pomůže s financování lyžařského pobytu v severoitalském Bormiu. Tam za odměnu odjíždí na týden vždy šestice těch nejlepších.

Loučili jsme se v Dominu s oboustranným přáním všeho nejlepšího v novém roce 2024 a s ujištěním, že ´do roka a do dne´ se zde znovu rádi sejdeme. Tohle předsevzetí paní ředitelce bude připomínat stolní kalendář věnovaný od naší OOBS a zdobený kreslenými vtipy tzv. do našich řad.


Zaznamenal: org. tajemník J. Antoš